8 правил ремонту електропроводки

Інформацію додано: 2012-10-16 03:30:44

У нашій багатостраждальній країні людям не вистачає грошей для купівлі нового житла. Вторинний ринок квартир, тобто квартир «б.у.» стає все більш популярним. Перше, що роблять новосели після покупки - це готуються до ремонту. Але ремонтувати потрібно не тільки стіни, підлогу, і стеля, але й проводку.

Справа в тому, що в минулому столітті, коли це житло будували, розраховували на енергоспоживання квартири 1-2 кВт, а зараз воно легко може доходити до 10 кВт. Майже у всіх є пральна машина, мікрохвильова піч, праска, фен, пилосос, електротостер, електрогриль і т.д. Більшість з цих приладів з легкістю споживають 1-2 кВт, але ж вони можуть бути включені одночасно! Міняти доведеться навіть електролічильник. Сучасний електролічильник розрахований на струм не менше 50 А.

Але як приступити до ремонту електропроводки? Для цього існують певні правила. Вони допоможуть Вам економити час, гроші і здоров'я.

Правило перше

Ремонт електропроводки почніть з проекту. Визначте, які прилади будуть стояти в кожній кімнаті. Яке там буде освітлення, де будуть розетки і вимикачі. На якій висоті їх потрібно встановити. Раніше було загальноприйнято встановлювати розетки на висоті 80-90 см, а вимикачі 150-160 см від підлоги.

Тепер прийшла інша мода: розетки на висоті 30-40 см, а вимикачі 80-90 см. Виняток становлять розетки на кухні, там вони ставляться на висоті 10 см від рівня стільниці. Не економте на розетках, краще ставити їх на відстані не більше 3 м один від одного.

Правило друге

Міняти проводку при ремонті потрібно відразу і цілком. По-перше, тому, що раніше використовували алюмінієві дроти, а вони недовговічні і мають масу дуже істотних недоліків. По-друге, при ремонті електропроводки не можна з'єднувати алюмінієві дроти і мідні. По-третє, заміна проводки робота, пов'язана зі штроблення стін. Краще зробити її в квартирі без меблів, тому що буде багато бруду і незручностей.

Правило третє

Перед заміною електропроводки розрахуйте споживання. Складіть потужності електроприладів, що будуть одержувати живлення від однієї лінії (одного автомата). Прийнято, що від одного автомата були підключені не більше 5 розеток. Сумарна потужність навантажень цих розеток повинна бути не більше 5 кВт. Перетин дроту для розеток 2.5 квадрата. Автомат ставитися на струм не більше 25 А. Перетин дроту на освітлення не менше 1.5 квадрата. Потужність приладів освітлення не більше 3 кВт. Автомат ставитися на струм не більше 16 А.

Правило четверте

Не економте на матеріалах. Кабель краще брати ВВГнг 3х2.5 і ВВГнг 3х1.5. Вибирайте розетки, коробки і вимикачі середньої цінової категорії. Критерієм оцінки повинно бути якість виконання контактних з'єднань (краще хромовані або нікельовані контакти), термостабільна основа (краще кераміка).

Автоматів у електрощитку повинно бути стільки, скільки у вас окремих ліній з освітленням і розетками. Для вологих приміщень бажано використовувати ПЗВ або диференціальні автомати. Ці пристрої захищають людей від електротравм, у разі їх торкання за оголені дроти і частини обладнання, що знаходиться під напругою.

Правило п'яте

На місці з'єднання електропроводки розташовуються електрокоробки. Вони повинні бути в доступних місцях, ремонтні роботи не повинні закривати легкий доступ до коробок. Електрощиток краще поставити всередині квартири, тоді кількість автоматів і ПЗВ ви можете вибрати самі і легко розширити їх кількість.

Правило шосте

Потрібно грамотно виконувати з'єднання електропроводів. Зараз в моді колодки WAGO і їм подібні для швидких з'єднань. Вони, звичайно, прискорюють монтаж, але якщо ви хочете 100% надійність з'єднань, то краще використовувати скрутку з наступною пайкою або зварюванням. Справа в тому, що колодки дають точковий контакт і це місце може з часом сильно грітися. Скручування і пайка дають плями контакту, площею кілька квадратних сантиметрів!

Правило сьоме


Здійснюючи ремонт електропроводки завжди думайте про майбутнє. Залишайте резервні автомати, розетки, коробки. Все з часом псується і потрібно зробити роботу так, щоб ремонт або доповнення проводки були максимально простими, щоб згодом не було болісно боляче за витрачені час і гроші.

Правило восьме (найважливіше!)


При роботі електропроводки необхідно завжди дотримуватися правил техніки безпеки і чітко розуміти що і для чого ви робите! Якщо у вас немає електротехнічної освіти, то не здумайте починати міняти електропроводку в квартирі самостійно. Обов'язково найміть фахівців!

Будь-які зміни у квартирній електропроводці в обов'язковому порядку вимагають складання та затвердження проекту і повинні виконуватися тільки атестованими фахівцями!