Настінні світильники

Інформацію додано: 2012-10-16 04:41:11

Світильники настінні – Це світильники, які кріпляться на вертикальну поверхню. Функція світильників настінних полягає у створенні додаткового освітлення, Тобто вони встановлюються в навантаження до висвітлення основного. Проте в деяких випадках (наприклад, коли мова йде про невеликий приміщенні) світильники настінні замінюють основне освітлення.

Світильники настінні в розпорядженні людини з’явилися ще в ті далекі часи, коли основним освітлювальним «приладом» була свічка. Саме тоді почали створюватися спеціальні конструкції, які кріпилися до стін і допомагали утримати свічку або факел у вертикальному положенні без допомоги людини.

Спочатку такі «світильники» виконували лише свою основну функцію – освітлення приміщення. Проте з плином часу по виконанню вони стали справжніми витворами мистецтва. Дістати зразок древнього настінного світильника вважається справжнім подарунком для багатьох найбільших музеїв світу.

Технічний прогрес зробив свою справу, і разом з появою електрики з’явилися і нові світильники. Причому поступово став очевидним незаперечний факт – висвітлення грає одну з головних ролей у забезпеченні комфортного перебування людини в тому чи іншому приміщенні. Від освітлення безпосередньо залежить його психоемоційний стан. Ну, а оскільки по-справжньому сонячних днів у році в кліматичних умовах Білорусі добре якщо набереться днів п’ятдесят, то забезпечення якісного і грамотно підібраного освітлення є завданням № 1.

Які функції настінних світильників?

Правильно встановлений настінний світильник може вплинути на сприйняття розмірів кімнати. Наприклад, якщо на одну стіну передпокої повісити відразу декілька світильників (при цьому світильники повинні розташовуватися на одному рівні), то можна створити ілюзію розширеного простору. У випадку, коли необхідно створити додатковий затишок і «наблизити» надто висока стеля, світильники рекомендується встановити на середині стіни або трохи нижче середини.

Крім цього, настінні світильники мають ще ряд переваг в порівнянні з іншими видами штучного освітлення. Настінні світильники можуть використовуватися повсюдно – як в житлових приміщеннях, так і на виробництвах. Настінні світильники відрізняються різноманітністю способів і простотою установки.

Класифікують настінні світильники в залежності від конструкції корпусу. Настінні світильники можуть бути:

- приповерхневими (цей вид настінних світильників навішується на стіну задньою стінкою свого корпусу);

- бра (цей вид настінних світильників представляє собою кронштейн, до якого кріпиться сам світильник).

Другий вид є найбільш популярним видом настінних світильників.

Французька назва «бра» («bras»), міцно вкорінене в радянській дійсності, в перекладі означає «рука». Зробивши нехитрі логічні висновки, можна припустити, що в це поняття входять світильники, до яких «рукою подати».

Історія світильників бра почалася в XVII столітті. Саме тоді вони стали повсюдно використовуватися для освітлення приміщень. Асортименту матеріалів, з яких виготовляли бра майстри того часу, могли позаздрити навіть сучасні виробники. Це і різні метали (в основному мідь та бронза), і венеціанське скло, І найцінніші породи дерева. Що стосується виконання, то бра були схожі на люстри і свічники, що знаходяться в приміщенні. Така лінія популярна і в сучасному дизайні.

Коли потрібно встановлювати бра?

Відповідь на це питання досить проста – завжди. Бра може надати абсолютно будь-якому приміщенню ту саму родзинку, якої не було до його встановлення. Оскільки основна функція бра полягає у створенні додаткового освітлення, то його просто необхідно встановити біля дзеркал, творів мистецтв, над рамками з фотографіями і т.д. Крім того, бра абсолютно незамінний біля або над ліжком (особливо для любителів вечірнього читання).

Якщо коридор або передпокій не дуже великі, то кілька бра можуть цілком замінити собою люстру. Бра також стануть у пригоді тоді, коли необхідно створити інтимну обстановку. Або ж зосередити увагу відвідувача на будь-якій зоні в кімнаті. Ну, і само по собі бра може бути прикрасою приміщення і абсолютно не використовуватися в освітлювальних цілях.

На завершення – інформація про локальному висвітленні об’єктів за допомогою бра. Як згадувалося раніше, бра можна використовувати для підсвічування дзеркал. При цьому варто пам’ятати, що бра повинно відповідати дизайну дзеркала, і його світло не повинно бути занадто яскравим, щоб не сліпити очі.

Бра також може забезпечити додаткове освітлення картинам, що знаходяться в кімнаті. Коли мова йде про одну картину, можна повісити два бра по її боках. Якщо ж картин кілька, то підійде варіант чергування картин і бра.

Окремо ретельно необхідно вибирати бра для встановлення біля або над ліжком. В основному такі світильники використовуються для читання, тому вони повинні бути з матовим абажуром і світити яскравим білим кольором.

В іншому вибір бра залежить від смакових уподобань власника приміщення.