Освітлення в інтер'єрі

Інформацію додано: 2012-10-16 05:15:33

Освітлювальні прилади відіграють значну роль в дизайні інтер'єрів і допомагають створити в приміщенні приємну атмосферу. На робочому місці правильно підібране освітлення допомагає знизити стомлюваність, в домашній обстановці воно допоможе створити потрібну атмосферу і розслабитися після робочого дня. Крім того, за допомогою освітлення можна підкреслити глибину і обсяг інтер'єру, візуально збільшити або зменшити площу приміщення і створити самі різноманітні світлові ефекти.
Незважаючи на те, що багато хто звик довіряти штучного світла, важливо забезпечити достатній рівень природного освітлення в будинку або офісі. Без денного світла атмосфера в приміщенні буде неприродною і виснажливою, як би ви не намагалися освітити приміщення за допомогою ламп і світильників. Для того щоб забезпечити необхідний рівень освітленості кімнати, необхідно гармонійно розрахувати світлову гамму і розстановку предметів в приміщенні відповідно розміру вікон, їх кількості і розташуванню. У кімнаті з недоліком природного світла слід дотримуватися світлих тонів і мінімалістського дизайну; при надлишку денного світла, навпаки, краще підібрати темні кольори. Потік світла завжди можна обмежити за допомогою штор, фіранок і жалюзі.

Штучне освітлення може бути загальним, з однотипними світильниками і комбінованим. Залежно від свого типу, світильники можуть давати прямий розсіяний або відображає (від дзеркальних поверхонь) світло. Плануючи дизайн освітлювальної системи в приміщенні, в першу чергу, потрібно виходити з кількості природного світла і площі приміщення. Розрахувати кількість ламп, необхідне для того або іншого приміщення, не складно. Інтенсивність освітлення, створюваного тій чи іншій лампою, вказується поряд з кількістю споживаної енергії (Ват) і вимірюється в люксах. Офіси та робочі кабінети краще освітлювати досить яскраво, з інтенсивністю близько 200 люкс на метр квадратний. Ванні кімнати і коридори не потребують такого інтенсивному світлі, для них буде достатньо і 100 люкс. А якщо зона спальні не об'єднана єдиним простором з робочою, цілком достатньо буде 50 люкс.

Найбільш традиційні й звичні для нас - стельові світильники. Досить часто їх використовують як єдине джерело освітлення. Але це не цілком правильно: прямий нерозсіяних світло негативно позначається на загальній стомлюваності людей, які знаходяться в приміщенні. І такий світильник не завжди може забезпечити необхідну рівномірну освітленість всієї кімнати. Набагато краще комбінувати стельові світильники з іншими видами освітлювальних приладів.

Стельові лампи часто поєднують з вбудованими світильниками, тому що разом вони можуть забезпечити достатньо рівномірне світло. Вбудовані лампи можуть вигідно виділити або затінити певні ділянки інтер'єру - для цих цілей також дуже зручні точкові світильники, які дають яскравий і направлене світло. Їх можна використовувати як для удосконалення і підкреслення дизайну, так і для освітлення робочої зони в кабінеті. Ще один універсальний вид світильників - рейкові або рампи. Завдяки своїй незвичайній модульної конструкції, вони можуть використовуватися як у якості основного освітлення, так і в якості декоративного елемента. Світильники на рампі можна повертати, щоб освітити ту чи іншу ділянку кімнати.

Один з найпопулярніших видів світильників - бра. Їх використовують як у якості основного освітлення, так і для підсвічування особливо примітних елементів дизайну. Переважно використовувати бра в спальні: вони дають м'яке розсіяне світло, яке не відволікає і допомагає розслабитися, а бра з автономним вимикачем часто використовують як прікроватних світильників. Настільні лампи і торшери зручні в квартирах і житлових будинках: їх легко перенести з місця на місце, забезпечивши додаткове освітлення потрібної кімнати. Крім того, вони самі по собі можуть служити гарним і оригінальним елементом декору.