А чи знали Ви, що...?

Інформацію додано: 2015-11-12 10:56:25

- Найбільший джерело енергії для електростанцій - вугілля. У той час, коли вугілля спалюється, в топках котлів нагрівається вода. А коли пара від нагрітої води піднімається, він обертає турбіни генераторів.

- Знаменитий Бенджамін Франклін відомий не тільки тим, що є одним із засновників США. Так само він був не тільки видатним політиком, але і вченим. Винайшов громовідвід саме Франклін після того, як провів дослідження електрики.

- На Русі вважали, що найкраще місце для колодязя саме те, куди під час грози влучила блискавка. Дуже висока була ймовірність, що вода знаходиться близько.

-Цікавий факт! В Африці та Південної Америки існують райони, в яких не розвинена енергетика. У будинках цих районів можна спостерігати вельми цікаве видовище: деякі скляні банки, усередині яких кружляють світлячки. З таких баночок виходив дуже яскраве світло.

- У середині блискавки існує напруга рівне 100 000 000 вольт на один метр.

- Найпершою з електричних ланцюгів була жива електричний ланцюг. 180 солдатів Людовика XV взялися за руки і здригалися від того, що через них проходив розряд Лейденської банки. Ось такі досліди проводили при дворі.

- У Єгипті знайдена перша батарейка, яка мала напруга 4 вольта. Складалася вона з мідного циліндра, в якому знаходився залізний стрижень. У мідному циліндрі була залита рідина, однак стрижень, який знаходився всередині, що не доторкався до стінок посудини.

-Грабіжники скіфських курганів шукали скарби саме в тих місцях, куди потрапляла блискавка. Все логічно, адже блискавка здатна потрапити саме в ті місця, в яких міститься метал.

-Під час полювання, або ж для самооборони, електричний вугор здатний вдарити струмом, напруга якого дорівнює 500 вольт.

- Електрика не тільки відіграє важливу роль в житті людини, а й в його здоров'ї. Скорочуючи, м'язові клітини серця виробляють електроенергію. Саме завдяки цим імпульсам електрокардіограма вимірює ритм серця.